Ana Menü
Çevrimiçi Kullanıcılar
bullet.gif Çevrimiçi Ziyaretçiler: 1

bullet.gif Çevrimiçi Üyeler: 0

bullet.gif Toplam Üye Sayısı: 1
bullet.gif En Yeni Üye: Melih_Akaslan
Forum Başlıkları
En Yeni Forum Başlıkları
bullet.gif Yavuz Sultan Selim ...
bullet.gif Mustafa Kemal Atat├╝...
bullet.gif Sultan ─░brahim ( 2...
bullet.gif Osman (Gen├ž Osman) ...
bullet.gif Osman Bey ( 09.05.1...
En Fazla İlgilenilen Başlıklar
bullet.gif Yavuz Sultan Sel... [0]
bullet.gif Mustafa Kemal Ata... [0]
bullet.gif Sultan ─░brahim ... [0]
bullet.gif Osman (Gen├ž Osma... [0]
bullet.gif Osman Bey ( 09.0... [0]
En Son Makaleler
bullet.gif Cenazelerin kabirler...
bullet.gif Gen├ž ├çift├ži 2018 ...
bullet.gif ─░┼čten ├ž─▒kar─▒lan...
bullet.gif Haftal─▒k ├žal─▒┼čma...
bullet.gif Elektrik Aboneli─čin...
Alev kapan─▒... AtinaÔÇÖda facia: 74 ├Âl├╝, 164 yaral─▒

Atina’n─▒n ormanl─▒k bölgesinde üç ayr─▒ yerden ba┼člayan yang─▒n ülke tarihinin en büyük trajedilerinden birine dönü┼čtü. 74 ki┼činin yanarak veya bo─čularak can verdi.

 

Dünyay─▒ deh┼čete dü┼čüren facia, önceki gün ö─čleden sonra birbirine uzak mesafedeki üç noktada birden alevlerin yükselmesiyle ba┼člad─▒. Yang─▒nlar Atina’n─▒n da içinde bulundu─ču Attiki bölgesinde yer alan Melissi, Kineta ve Mati’de ç─▒kt─▒. En fazla etkilenen yerler Kineta ve Mati oldu. Rüzgar─▒n etkisiyle h─▒zla yay─▒lan alevler k─▒sa sürede yerle┼čim bölgelerini sard─▒.

 

Alev kapan─▒... Atina’da facia: 74 ölü, 164 yaral─▒

Yang─▒ndan araçlar─▒yla kaçmaya çal─▒┼čanlar da ba┼čar─▒l─▒ olamad─▒. Bu foto─čraf─▒n çekildi─či Argiri Akti’deki caddede bulunan bütün otomobiller kül oldu. Baz─▒lar─▒ araçlar─▒n─▒n içinde can verdi.

Felaketten dolay─▒ Bosna ziyaretini yar─▒da kesen Yunanistan Ba┼čbakan─▒ Aleksis Çipras, “Tamamen asimetrik bir olayla u─čra┼č─▒yoruz. Atina çevresinde üç farkl─▒ mevkide 15 yang─▒n ç─▒kt─▒. Kimse ve hiçbir ┼čey unutulmayacak. Vakti geldi─činde tüm sorulara cevap verilecek. Ancak ┼čimdi can kayb─▒n─▒n daha büyük olmamas─▒ için mücadele veriyoruz. Yunanistan anlat─▒labilmesi mümkün olmayan bir trajedi ya┼č─▒yor” aç─▒klamas─▒yla kundaklama ┼čüphesini gündeme getirdi.

Alev kapan─▒... Atina’da facia: 74 ölü, 164 yaral─▒

YÜZLERCE EV YANDI
Yang─▒n facias─▒ndan etkilenen bölgelerde binlerce dönüm arazi, yüzlerce ev ve araç yand─▒. ─░tfaiye ekipleri dün ö─čle saatlerine kadar, yanm─▒┼č yüzlerce evin sadece be┼čte birini denetleyebildi. Ölü say─▒s─▒n─▒n daha fazla olmas─▒ndan endi┼če ediliyor. Bir di─čer endi┼če ise muhtemel kay─▒plar. Mati’de kurtarma çal─▒┼čmalar─▒na kat─▒lan ve ad─▒n─▒n aç─▒klanmas─▒n─▒ istemeyen bir yetkili “Her 10 dakikada bir yeni ceset buluyoruz” diyerek, ölü say─▒s─▒n─▒n 74’ten çok fazla olabilece─čini söyledi. Kurtarma çal─▒┼čmalar─▒na, sava┼č gemileri ve ordunun helikopterleri de kat─▒l─▒yor.

Alev kapan─▒... Atina’da facia: 74 ölü, 164 yaral─▒

KUNDAKLAMA ┼×ÜPHES─░
Yunan medyas─▒, Kineta ile Mati’de yang─▒nlar─▒n pe┼č pe┼če ç─▒kmas─▒n─▒n kundaklama ┼čüphesini yo─čunla┼čt─▒rd─▒─č─▒n─▒ vurguluyor. Atina yönetimi, olas─▒ ┼čüpheli faaliyetleri izlemek için ABD’den ─░HA talep etti. Yunan hükümeti yang─▒n─▒n söndürülebilmesi için AB’den yard─▒m istedi. ─░spanya yang─▒n söndürme uçaklar─▒, K─▒br─▒s Rum Kesimi de 60 itfaiyeci gönderdi. Yunanistan’─▒n ─░lia bölgesinde 2007’deki orman yang─▒n─▒nda 66 ki┼či hayat─▒n─▒ kaybetmi┼čti.

Alev kapan─▒... Atina’da facia: 74 ölü, 164 yaral─▒

3 GÜN YAS
Kurtarma ekipleri yang─▒nlar─▒ ancak dün ö─čle saatlerinde kontrol alt─▒na alabildi. Ülkede facia nedeniyle 3 günlük yas ilan edildi.

Alev kapan─▒... Atina’da facia: 74 ölü, 164 yaral─▒

DEN─░ZE KAÇTILAR
Denize ula┼čabilenlerin ço─ču kurtuldu ama baz─▒lar─▒ da bo─čularak can verdi. Nikos Stavrinidis deh┼četi anlatt─▒: “Alevler uzaktayd─▒, bir anda geldi. Dumandan hiçbir ┼čey göremiyorduk. ─░ki saat suda kald─▒k. Bir kad─▒nla o─člu bo─čuldu.”

Alev kapan─▒... Atina’da facia: 74 ölü, 164 yaral─▒

B─░RB─░RLER─░NE SARILMI┼× HALDE BULUNDULAR
Mati’deki Argiri Akti’ye giden kurtarma ekipleri, denize ‘ku┼č uçu┼ču’ 30 metre mesafede, birbirine sar─▒lm─▒┼č, çocuk, kad─▒n, erkek 25 ki┼činin cesedi ile kar┼č─▒la┼čt─▒. Onlar yang─▒ndan kaçmaya çal─▒┼č─▒rken, yüksek bir kayal─▒─č─▒n ucuna gelmi┼člerdi. Ya kayal─▒ktan atlay─▒p parçalanacaklar ya da alevleri bekleyeceklerdi. 25 ki┼či orac─▒kta birbirine sar─▒larak ölüme gitti.

Ç─░PRAS’A TAZ─░YE
Cumhurba┼čkan─▒ Tayyip Erdo─čan, dün Yunanistan Ba┼čbakan─▒ Çipras’─▒ arayarak taziyelerini iletti. Erdo─čan, Türkiye’nin bu zor saatlerde Yunan halk─▒ ile destek ve dayan─▒┼čma içinde oldu─čunu belirtti. Çipras da Türkiye’nin ilk andan itibaren yard─▒ma haz─▒r oldu─čunu beyan etmesinden dolay─▒ te┼čekkür etti. D─▒┼či┼čleri Bakan─▒ Çavu┼čo─člu da Yunan mevkida┼č─▒n─▒ arad─▒. CHP Lideri Kemal K─▒l─▒çdaro─člu da Twitter’dan, Yunan halk─▒na ba┼čsa─čl─▒─č─▒ mesaj─▒ yay─▒nlad─▒.

bullet.gif Melih_Akaslan - Temmuz 25 2018 · 0 Yorum · 980 Okunma ·Yazdır
Yorum
Henüz yorum yazılmamış.
Yorum yaz
Yorum göndermek için lütfen üye girişi yapın.
Oylama
Sadece üyeler oylayabilir.

Oy verebilmek için lütfen üye olun ya da üye girişi yapın.

Henüz bir oylama yapılmamış.
Üye Girişi
Kullanıcı Adı

ParolaHenüz Üye Değil Misiniz?
Buraya Tıklayarak Üye Olabilirsiniz.

Parolanızı Mı Unuttunuz?
Buraya Tıklayın
Anket
Tanımlanmış Anket Bulunamadı.
Saat
Kısa Mesajlar
Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

Hiç kısa mesaj gönderilmemiş.
Hava Durumu