Ana Menü
Çevrimiçi Kullanıcılar
bullet.gif Çevrimiçi Ziyaretçiler: 1

bullet.gif Çevrimiçi Üyeler: 0

bullet.gif Toplam Üye Sayısı: 1
bullet.gif En Yeni Üye: Melih_Akaslan
Forum Başlıkları
En Yeni Forum Başlıkları
bullet.gif Yavuz Sultan Selim ...
bullet.gif Mustafa Kemal Atat羹...
bullet.gif Sultan 襤brahim ( 2...
bullet.gif Osman (Gen癟 Osman) ...
bullet.gif Osman Bey ( 09.05.1...
En Fazla İlgilenilen Başlıklar
bullet.gif Yavuz Sultan Sel... [0]
bullet.gif Mustafa Kemal Ata... [0]
bullet.gif Sultan 襤brahim ... [0]
bullet.gif Osman (Gen癟 Osma... [0]
bullet.gif Osman Bey ( 09.0... [0]
En Son Makaleler
bullet.gif Cenazelerin kabirler...
bullet.gif Gen癟 ift癟i 2018 ...
bullet.gif 襤ten 癟覺kar覺lan...
bullet.gif Haftal覺k 癟al覺ma...
bullet.gif Elektrik Aboneliin...
avuolu'ndan Rumlara doalgaz uyar覺s覺

Çavuolu'ndan Rumlara doalgaz uyar覺s覺

YEN襤 dönemin ilk yurtd覺覺 gezisini KKTC’ye gerçekletiren D覺ileri Bakan覺 Mevlüt Çavuolu, ziyaretinin BM’nin nab覺z yoklama turlar覺na denk geldiini belirterek, K覺br覺s sorununun çözümsüzlüünün nedeninin Rumlar覺n Ada’n覺n tek sahibi gibi davranmas覺 olduunu söyledi.

bullet.gif Melih_Akaslan - Temmuz 25 2018 · Devamı · 0 Yorum · 269 Okunma ·Yazdır
襤srail, Suriyenin sava u癟a覺n覺 d羹羹rd羹

襤srail, Suriye’nin sava uça覺n覺 düürdü

襤srail, Suriye’nin sava uça覺n覺 düürdü

襤SRA襤L ordusu, ülkenin hava sahas覺na giren bir Suriye sald覺r覺 jetinin sal覺 günü vurulduu aç覺klad覺.

Savunma Bakanl覺覺 Sözcüsü Tugeneral Ronen Manelis, düürülen uça覺n Rus yap覺m覺 Sukhoi 22 ya da 24 tipi sava jeti olduunu ve uça覺n Suriye’nin Golan Tepeleri’nin güneyine dütüünü aktard覺. Sözcü Manelis, uça覺n bir süre gözetim alt覺nda tutulduunu, 襤srail hava sahas覺na girdikten yakla覺k 2 kilometre sonra iki adet Patriot füzesi ile düürüldüünü kaydetti. Öte yandan, 襤srail Hava Kuvvetleri, Rus yap覺m覺 bir Suriye sava uça覺n覺 1985 y覺l覺ndan bu yana ikinci kez vurdu.

bullet.gif Melih_Akaslan - Temmuz 25 2018 · Devamı · 0 Yorum · 256 Okunma ·Yazdır
T羹rkiyeye F-35 sat覺覺na ask覺 karar覺

Türkiye’ye F-35 sat覺覺na ask覺 karar覺

Türkiye’ye F-35 sat覺覺na ask覺 karar覺

襤zmir’de tutuklu Amerikal覺 rahip Brunson’覺n serbest kalmas覺 için Ankara’ya bask覺y覺 artt覺rmak isteyen ABD Kongresi’nin iki kanad覺 Türkiye’ye F-35 sat覺覺n覺 geçici olarak ask覺ya almay覺 öngören ortak tasar覺 üzerinde uzlamaya vard覺.

bullet.gif Melih_Akaslan - Temmuz 25 2018 · Devamı · 0 Yorum · 247 Okunma ·Yazdır
1,5 y覺ll覺k eini 2 saat boyunca kemerle d繹vd羹
www.medyaege.com.tr/d/news/54816.jpg


Adana'da uyuturucu ba覺ml覺s覺 bir kii "i bul çal覺" diyen 1.5 y覺ll覺k eini kuca覺nda 3 ayl覺k bebei olmas覺na ramen bir odaya kapat覺p 2 saat boyunca kemerle dövdü. Kocas覺n覺n elinden kurtulup polisi arayan genç kad覺n adli t覺p biriminde sal覺k kontrolünden geçirildi.Edinilen bilgiye göre, olay, Seyhan ilçesine bal覺 Nam覺k Kemal Mahallesinde meydana geldi. 襤ddiaya göre, A.B.(22), bundan 1.5 y覺l önce görücü usulüyle Ömer B. (25) isimli bir kiiyle evlendi. 襤lk balarda bulduu ilerde çal覺an ve yuvas覺na da bal覺 olan Ömer B. evlendikten 3 ay sonra çal覺mamaya ve eine iddet uygulamaya balad覺. A.B. hamile kald覺 ancak iddet görmeye devam etti. A.B. bir süre sonra einin uyuturucu ba覺ml覺s覺 olduunu örendi. Bundan 3 ay öncede çiftin bir çocuklar覺 dünyaya geldi. Ömer B. çal覺mad覺覺 için bebein ihtiyaçlar覺 giderilmedii için A.B. "襤 bul çal覺 neden çal覺m覺yorsun" dedi. Buna sinirlenen Ömer B. genç kad覺na "Sen çal覺" diye ba覺rd覺. Genç kad覺n da "Benim bebeim var ben nas覺l çal覺ay覺m eve erkek ekmek getirir" diye kar覺l覺k verince Ömer B. sinirlenerek pantolonundaki kemeri ç覺kart覺p genç kad覺n覺 bir odaya götürüp kap覺y覺 da kilitleyerek dövmeye balad覺. Kuca覺nda 3 ayl覺k bebei olan A.B. bebeini bir ey olmamas覺 için onu korumaya çal覺覺rken Ömer B. iki saat boyunca eini kemerle dövdü. 2 saat sonra Ömer B. odadan ayr覺ld覺. Bunun üzerine genç kad覺n polisi arayarak kocas覺n覺n kendisine ikence yapt覺覺 ihbar覺nda bulundu. 襤hbar üzerine polis eve gelirken Ömer B. evden kaçt覺. Polis, genç kad覺n覺 ve bebeini al覺p polis merkezine götürdü. Genç kad覺n polise ba覺ndan geçen olaylar覺 anlatt覺. Polis olayla ilgili soruturma balatt覺. Genç kad覺n ise sal覺k kontrolünden geçirilmek üzere adli t覺p birimine getirildi. Genç kad覺n burada gözyalar覺n覺 tutamad覺. Polis yapt覺覺 çal覺mayla Ömer B'yi gözalt覺na ald覺. Genç kad覺n覺n einden ayr覺lmak istediini art覺k dayanacak gücü kalmad覺覺n覺 söyledii örenildi.

bullet.gif Melih_Akaslan - Kas覺m 14 2017 · Devamı · 0 Yorum · 435 Okunma ·Yazdır
2018 Emekli maa覺 zamlar覺 belli oldu
www.ekonomihaber.com/images/haberler/2017/10/2018_emekli_maas_zammi_belli_oldu_h3101_06f4e.jpg2018 y覺l覺 yakla覺rken gündeme gelen ve merakla beklenen konu zam oranlar覺yd覺. Milyonlarca çal覺an ve emekliler yeni y覺lda alacaklar覺 zamm覺 beklerken, oranlar belli olmaya balad覺. Aç覺klanan enflasyon oranlar覺na ve birkaç ay içinde belli olacak rakamlara göre 2018 Ocak ay覺 itibar覺 ile maalara yans覺yacak zam miktar覺 belli oldu. 28 Ekim tarihinde Resmi Gazete’de yay覺nlanan 2018 y覺l覺 hedefleri sayfas覺nda enflasyon oranlar覺na göre maalara yans覺yacak olan miktar ocak ay覺nda 3.36, temmuz ay覺nda ise % 4.02 civar覺nda olmas覺 belirtildi. Kamu görevlileri toplu sözlemeleri ile belirlenen memur ve memur emeklisi maalar覺 ocak ay覺nda %4, temmuz ay覺nda ise %3,5 oran覺nda ön görüldü. 2018 emekli maalar覺 bu oranlar baz al覺nd覺覺nda bir SSK emeklisi için 1500 lira olan maa 2018 ocak ay覺nda 50 lira 40 kuruluk zam alacak. Temmuz ay覺nda 2. Zam döneminde ise 62 lira 30 kuruluk art覺 ile birlikte uanda 1500 olan maa 1612 TL olacak. Enflasyon verilerinin ilerleyen dönemlerde aç覺klanmas覺 sonucunda aç覺覺n, net verilerine göre belirlenecei zamlar için uygun görülen oranlar maalara yans覺d覺覺nda 75 lira ile 460 TL civar覺 bir art覺 olacak. En düük emekli maa覺 bu y覺l içerisinde 1.871 lira iken, Ocak ay覺nda yans覺yacak olan 2018 emekli maa zamm覺 ile birlikte 1.945 TL olacak. Sosyal Güvenlik Kurumu’nun aç覺klayaca覺 tarihe göre ocak maalar覺 zams覺z olacak, ay içinde belli olacak rakamlara göre fark, ubat ay覺nda yat覺r覺lacak.

bullet.gif Melih_Akaslan - Kas覺m 14 2017 · Devamı · 0 Yorum · 441 Okunma ·Yazdır
Musk覺n Yeni Teklifi Enerji Depolamak
Tesla ve Türkiye geçtiimiz günlerde bir anlama yapt覺 ve anlaman覺n konusu roket idi. Musk anlama üzerinden henüz çok geçmemiti ki yeni bir proje ile ortaya ç覺kt覺. Yeni projenin konusu ise yeni yap覺lacak olan hava liman覺. Tesla fimas覺 oldukça bilinen ve büyük bir firma. Firman覺n Ankara ziyareti sonucunda güzel haberler yay覺lm覺t覺. Tesla’n覺n sahibi olarak bilinen Elon Musk Türkiye için yeni bir proje ile Ankara ziyaretinin üzerinden çok geçmemiti ki ç覺kageldi ve bir enerji depolama tesisinden bahsetti. Türkiye’nin enerji hacmi genel olarak bak覺ld覺覺nda oldukça fazla ancak depolama ile ilgili problemler mevcut. Musk bu eksiklii fark ettii için ilk anlama ard覺ndan h覺zl覺 bir ekilde kollar覺n覺 s覺vam覺 ve yeni hava alan覺 projesi ile birlikte bir de enerji depolama alan覺 ihtiyac覺 olaca覺n覺 düünerek; depolama projesini hayata geçirmi… Kalyon Holding; Musk taraf覺ndan yap覺lan teklifi yönetim kurulunda deerlendirmeye sunduklar覺n覺 belirtti. Tesla enerji depolama için Powerwall ad覺 verilen bir sistem kullan覺yor ve dünya çap覺nda bu sistemi kullanan oldukça fazla sistem var. Türkiye de deerlendirmelerinin ard覺ndan konu ile ilgili olarak karar varacak. Musk taraf覺ndan yap覺lan teklif kabul edilirse; projenin yürütmesini de bizzat Musk yapacak. Tesla irketi ile yap覺lan roket anlamas覺 ard覺ndan proje için haz覺rl覺klara da start verilmi durumda.

 

 

bullet.gif Melih_Akaslan - Kas覺m 14 2017 · Devamı · 0 Yorum · 546 Okunma ·Yazdır
Tek Vazge癟ilmez Windows Xp Deil

Microsoft'un bir türlü öldüremedii ve büyük güvenlik risklerine yol açan Windows XP, irketin tek "ba belas覺" deilmi!

bullet.gif Melih_Akaslan - Kas覺m 13 2017 · Devamı · 0 Yorum · 486 Okunma ·Yazdır
Hollandal覺 irketten 襤stanbul Yeni havaliman覺 i癟in teklif

Hollandal覺 süs bitkisi devi FloraHolland'覺n Türkiye'deki yerli üreticilerle beraber 襤stanbul Yeni Havaliman覺 etraf覺nda bir kümelenme teklifinde bulunduu örenildi.

Süs Bitkileri Üreticileri Alt Birlii (Süsbir) Yönetim Kurulu Bakan覺 Ahmet Dündar, Türk üreticilerin ürettii süs bitkileriyle Hollandal覺 üretici FloraHolland çiçeklerinin 襤stanbul Yeni Havaliman覺 çevresinde sat覺 organizasyonu kuraca覺n覺 belirterek, "Türkiye'den ve d覺ar覺dan gelecek ürünleri ortak bir organizasyonla 3. ülkelere pazarlama projesi üzerinde çal覺覺yoruz. 襤stanbul Yeni Havaliman覺'n覺n merkezi konumundan yararlanarak böyle bir oluum kurgulamak istiyoruz." dedi.

isbh.tmgrup.com.tr/sb/album/2017/11/12/1510487454580.jpg

bullet.gif Melih_Akaslan - Kas覺m 12 2017 · Devamı · 0 Yorum · 394 Okunma ·Yazdır
Üye Girişi
Kullanıcı Adı

ParolaHenüz Üye Değil Misiniz?
Buraya Tıklayarak Üye Olabilirsiniz.

Parolanızı Mı Unuttunuz?
Buraya Tıklayın
Anket
Tanımlanmış Anket Bulunamadı.
Saat
Kısa Mesajlar
Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

Hiç kısa mesaj gönderilmemiş.
Hava Durumu