Ana Menü
Çevrimiçi Kullanıcılar
bullet.gif Çevrimiçi Ziyaretçiler: 1

bullet.gif Çevrimiçi Üyeler: 0

bullet.gif Toplam Üye Sayısı: 1
bullet.gif En Yeni Üye: Melih_Akaslan
Forum Başlıkları
En Yeni Forum Başlıkları
bullet.gif Yavuz Sultan Selim ...
bullet.gif Mustafa Kemal Atatü...
bullet.gif Sultan İbrahim ( 2...
bullet.gif Osman (Genç Osman) ...
bullet.gif Osman Bey ( 09.05.1...
En Fazla İlgilenilen Başlıklar
bullet.gif Yavuz Sultan Sel... [0]
bullet.gif Mustafa Kemal Ata... [0]
bullet.gif Sultan İbrahim ... [0]
bullet.gif Osman (Genç Osma... [0]
bullet.gif Osman Bey ( 09.0... [0]
En Son Makaleler
bullet.gif Cenazelerin kabirler...
bullet.gif Genç Çiftçi 2018 ...
bullet.gif İşten çıkarılan...
bullet.gif Haftalık çalışma...
bullet.gif Elektrik Aboneliğin...
Çavuşoğlu'ndan Rumlara doğalgaz uyarısı

Çavuşoğlu'ndan Rumlara doğalgaz uyarısı

YENİ dönemin ilk yurtdışı gezisini KKTC’ye gerçekleştiren Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ziyaretinin BM’nin nabız yoklama turlarına denk geldiğini belirterek, Kıbrıs sorununun çözümsüzlüğünün nedeninin Rumların Ada’nın tek sahibi gibi davranması olduğunu söyledi.

bullet.gif Melih_Akaslan - Temmuz 25 2018 · Devamı · 0 Yorum · 195 Okunma ·Yazdır
İsrail, Suriye’nin savaş uçağını düşürdü

İsrail, Suriye’nin savaş uçağını düşürdü

İsrail, Suriye’nin savaş uçağını düşürdü

İSRAİL ordusu, ülkenin hava sahasına giren bir Suriye saldırı jetinin salı günü vurulduğu açıkladı.

Savunma Bakanlığı Sözcüsü Tuğgeneral Ronen Manelis, düşürülen uçağın Rus yapımı Sukhoi 22 ya da 24 tipi savaş jeti olduğunu ve uçağın Suriye’nin Golan Tepeleri’nin güneyine düştüğünü aktardı. Sözcü Manelis, uçağın bir süre gözetim altında tutulduğunu, İsrail hava sahasına girdikten yaklaşık 2 kilometre sonra iki adet Patriot füzesi ile düşürüldüğünü kaydetti. Öte yandan, İsrail Hava Kuvvetleri, Rus yapımı bir Suriye savaş uçağını 1985 yılından bu yana ikinci kez vurdu.

bullet.gif Melih_Akaslan - Temmuz 25 2018 · Devamı · 0 Yorum · 172 Okunma ·Yazdır
Türkiye’ye F-35 satışına askı kararı

Türkiye’ye F-35 satışına askı kararı

Türkiye’ye F-35 satışına askı kararı

İzmir’de tutuklu Amerikalı rahip Brunson’ın serbest kalması için Ankara’ya baskıyı arttırmak isteyen ABD Kongresi’nin iki kanadı Türkiye’ye F-35 satışını geçici olarak askıya almayı öngören ortak tasarı üzerinde uzlaşmaya vardı.

bullet.gif Melih_Akaslan - Temmuz 25 2018 · Devamı · 0 Yorum · 178 Okunma ·Yazdır
1,5 yıllık eşini 2 saat boyunca kemerle dövdü
www.medyaege.com.tr/d/news/54816.jpg


Adana'da uyuşturucu bağımlısı bir kişi "iş bul çalış" diyen 1.5 yıllık eşini kucağında 3 aylık bebeği olmasına rağmen bir odaya kapatıp 2 saat boyunca kemerle dövdü. Kocasının elinden kurtulup polisi arayan genç kadın adli tıp biriminde sağlık kontrolünden geçirildi.Edinilen bilgiye göre, olay, Seyhan ilçesine bağlı Namık Kemal Mahallesinde meydana geldi. İddiaya göre, A.B.(22), bundan 1.5 yıl önce görücü usulüyle Ömer B. (25) isimli bir kişiyle evlendi. İlk başlarda bulduğu işlerde çalışan ve yuvasına da bağlı olan Ömer B. evlendikten 3 ay sonra çalışmamaya ve eşine şiddet uygulamaya başladı. A.B. hamile kaldı ancak şiddet görmeye devam etti. A.B. bir süre sonra eşinin uyuşturucu bağımlısı olduğunu öğrendi. Bundan 3 ay öncede çiftin bir çocukları dünyaya geldi. Ömer B. çalışmadığı için bebeğin ihtiyaçları giderilmediği için A.B. "İş bul çalış neden çalışmıyorsun" dedi. Buna sinirlenen Ömer B. genç kadına "Sen çalış" diye bağırdı. Genç kadın da "Benim bebeğim var ben nasıl çalışayım eve erkek ekmek getirir" diye karşılık verince Ömer B. sinirlenerek pantolonundaki kemeri çıkartıp genç kadını bir odaya götürüp kapıyı da kilitleyerek dövmeye başladı. Kucağında 3 aylık bebeği olan A.B. bebeğini bir şey olmaması için onu korumaya çalışırken Ömer B. iki saat boyunca eşini kemerle dövdü. 2 saat sonra Ömer B. odadan ayrıldı. Bunun üzerine genç kadın polisi arayarak kocasının kendisine işkence yaptığı ihbarında bulundu. İhbar üzerine polis eve gelirken Ömer B. evden kaçtı. Polis, genç kadını ve bebeğini alıp polis merkezine götürdü. Genç kadın polise başından geçen olayları anlattı. Polis olayla ilgili soruşturma başlattı. Genç kadın ise sağlık kontrolünden geçirilmek üzere adli tıp birimine getirildi. Genç kadın burada gözyaşlarını tutamadı. Polis yaptığı çalışmayla Ömer B'yi gözaltına aldı. Genç kadının eşinden ayrılmak istediğini artık dayanacak gücü kalmadığını söylediği öğrenildi.

bullet.gif Melih_Akaslan - Kasım 14 2017 · Devamı · 0 Yorum · 367 Okunma ·Yazdır
2018 Emekli maaşı zamları belli oldu
www.ekonomihaber.com/images/haberler/2017/10/2018_emekli_maas_zammi_belli_oldu_h3101_06f4e.jpg2018 yılı yaklaşırken gündeme gelen ve merakla beklenen konu zam oranlarıydı. Milyonlarca çalışan ve emekliler yeni yılda alacakları zammı beklerken, oranlar belli olmaya başladı. Açıklanan enflasyon oranlarına ve birkaç ay içinde belli olacak rakamlara göre 2018 Ocak ayı itibarı ile maaşlara yansıyacak zam miktarı belli oldu. 28 Ekim tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanan 2018 yılı hedefleri sayfasında enflasyon oranlarına göre maaşlara yansıyacak olan miktar ocak ayında 3.36, temmuz ayında ise % 4.02 civarında olması belirtildi. Kamu görevlileri toplu sözleşmeleri ile belirlenen memur ve memur emeklisi maaşları ocak ayında %4, temmuz ayında ise %3,5 oranında ön görüldü. 2018 emekli maaşları bu oranlar baz alındığında bir SSK emeklisi için 1500 lira olan maaş 2018 ocak ayında 50 lira 40 kuruşluk zam alacak. Temmuz ayında 2. Zam döneminde ise 62 lira 30 kuruşluk artış ile birlikte şuanda 1500 olan maaş 1612 TL olacak. Enflasyon verilerinin ilerleyen dönemlerde açıklanması sonucunda açığın, net verilerine göre belirleneceği zamlar için uygun görülen oranlar maaşlara yansıdığında 75 lira ile 460 TL civarı bir artış olacak. En düşük emekli maaşı bu yıl içerisinde 1.871 lira iken, Ocak ayında yansıyacak olan 2018 emekli maaş zammı ile birlikte 1.945 TL olacak. Sosyal Güvenlik Kurumu’nun açıklayacağı tarihe göre ocak maaşları zamsız olacak, ay içinde belli olacak rakamlara göre fark, şubat ayında yatırılacak.

bullet.gif Melih_Akaslan - Kasım 14 2017 · Devamı · 0 Yorum · 354 Okunma ·Yazdır
Musk’ın Yeni Teklifi Enerji Depolamak
Tesla ve Türkiye geçtiğimiz günlerde bir anlaşma yaptı ve anlaşmanın konusu roket idi. Musk anlaşma üzerinden henüz çok geçmemişti ki yeni bir proje ile ortaya çıktı. Yeni projenin konusu ise yeni yapılacak olan hava limanı. Tesla fiması oldukça bilinen ve büyük bir firma. Firmanın Ankara ziyareti sonucunda güzel haberler yayılmıştı. Tesla’nın sahibi olarak bilinen Elon Musk Türkiye için yeni bir proje ile Ankara ziyaretinin üzerinden çok geçmemişti ki çıkageldi ve bir enerji depolama tesisinden bahsetti. Türkiye’nin enerji hacmi genel olarak bakıldığında oldukça fazla ancak depolama ile ilgili problemler mevcut. Musk bu eksikliği fark ettiği için ilk anlaşma ardından hızlı bir şekilde kollarını sıvamış ve yeni hava alanı projesi ile birlikte bir de enerji depolama alanı ihtiyacı olacağını düşünerek; depolama projesini hayata geçirmiş… Kalyon Holding; Musk tarafından yapılan teklifi yönetim kurulunda değerlendirmeye sunduklarını belirtti. Tesla enerji depolama için Powerwall adı verilen bir sistem kullanıyor ve dünya çapında bu sistemi kullanan oldukça fazla sistem var. Türkiye de değerlendirmelerinin ardından konu ile ilgili olarak karar varacak. Musk tarafından yapılan teklif kabul edilirse; projenin yürütmesini de bizzat Musk yapacak. Tesla şirketi ile yapılan roket anlaşması ardından proje için hazırlıklara da start verilmiş durumda.

 

 

bullet.gif Melih_Akaslan - Kasım 14 2017 · Devamı · 0 Yorum · 466 Okunma ·Yazdır
Tek Vazgeçilmez Windows Xp Değil

Microsoft'un bir türlü öldüremediği ve büyük güvenlik risklerine yol açan Windows XP, şirketin tek "baş belası" değilmiş!

bullet.gif Melih_Akaslan - Kasım 13 2017 · Devamı · 0 Yorum · 422 Okunma ·Yazdır
Hollandalı şirketten İstanbul Yeni havalimanı için teklif

Hollandalı süs bitkisi devi FloraHolland'ın Türkiye'deki yerli üreticilerle beraber İstanbul Yeni Havalimanı etrafında bir kümelenme teklifinde bulunduğu öğrenildi.

Süs Bitkileri Üreticileri Alt Birliği (Süsbir) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Dündar, Türk üreticilerin ürettiği süs bitkileriyle Hollandalı üretici FloraHolland çiçeklerinin İstanbul Yeni Havalimanı çevresinde satış organizasyonu kuracağını belirterek, "Türkiye'den ve dışarıdan gelecek ürünleri ortak bir organizasyonla 3. ülkelere pazarlama projesi üzerinde çalışıyoruz. İstanbul Yeni Havalimanı'nın merkezi konumundan yararlanarak böyle bir oluşum kurgulamak istiyoruz." dedi.

isbh.tmgrup.com.tr/sb/album/2017/11/12/1510487454580.jpg

bullet.gif Melih_Akaslan - Kasım 12 2017 · Devamı · 0 Yorum · 328 Okunma ·Yazdır
Üye Girişi
Kullanıcı Adı

ParolaHenüz Üye Değil Misiniz?
Buraya Tıklayarak Üye Olabilirsiniz.

Parolanızı Mı Unuttunuz?
Buraya Tıklayın
Anket
Tanımlanmış Anket Bulunamadı.
Saat
Kısa Mesajlar
Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

Hiç kısa mesaj gönderilmemiş.
Hava Durumu